sprinter logo
<-------
  Odkud?
 
  Kam?
 
  Hotline:
246 088 339
277 279 039
bod
  o společnosti Sprinter
  nabízené služby
  kontakt
  online objednávky
  reference
  kariéra

  ii Zásilky po Praze bod
ii Zásilky po ČR
ii Mezinárodní přeprava
ii Doplňkové služby

>> Aktuality  
Elektronická fakturace kurýrních služeb

Od 1.10.2008 jsme přistoupili k elektronické formě fakturace kurýrních služeb, které Vám poskytujeme. Jedná se o fakturu ve formátu PDF distribuovanou v podobě přílohy e-mailové zprávy  opatřené digitálním podpisem.

Vzhledem k tomu, že elektronická fakturace není bohužel ještě zcela běžná, rádi bychom Vám v případě problémů nabídli některá z možných řešení.

Nejčastější problémy:

1/   nelze otevřít přílohu ve formátu PDF

2/   problém při ověření pravosti digitálního podpisu (Váš mail-klient hlásí, že digitální podpis není pravý, nebo platný)

3/   používáte WebMail a zpráva se zobrazuje bez „těla" a příloh..

 

1/   naše elektronická faktura je generována ve formátu PDF společnosti Adobe Systems Incorporated. Pro korektní zobrazení doporučujeme využít program Adobe Reader ve verzi min. 8.1. 
Jeden z možných odkazů pro stažení: http://www.stahuj.centrum.cz/podnikani_a_domacnost/kancelarske_aplikace/ostatni/adobeacrobatreader/
Verze5.xx jsou bohužel příliš zastaralé a neumožňují korektní prohlížení a práci s dokumentem.

2/   Ověření digitálního podpisu e-mailu.
Úplně na začátku by bylo dobré upozornit na fakt, že pravost digitálního podpisu e-mailové zprávy je možné ověřit přímo na stránkách certifikační autority, která nám kvalifikovaný certifikát vystavila..

Na této adrese http://qca.postsignum.cz/www/query_crt.php je možné například pomocí části       e-mailové adresy (třeba sprinterservis.cz) ověřit pravost vydaného certifikátu.

Pokud ale (logicky) požadujete, aby byla ve Vašem e-mailovém klientovi pravost digitálního podpisu automaticky ověřována a potvrzena..(i u následujících faktur..), je potřeba provést několik jednoduchých kroků.

Postup souvisí s tím, kterého e-mailového klienta využíváte.. Univerzálním řešením je zpravidla stažení certifikátu certifikační autority (společnosti oprávněné přidělovat kvalifikované certifikáty) do Vašeho PC  a nainstalování tohoto certifikátu do vašeho systému (případně naimportování certifikátu do vašeho e-mailového klienta).

V případě, kdy využíváte aplikaci Outlook, nebo Thunderbird..

stáhněte si certifikát certifikační autority do svého PC.. odkaz : 
http://qca.postsignum.cz/www/authorities.php

pravým tlačítkem myši „uložit odkaz jako"

c1

V případě, že využíváte Outlook, otevřete stažený soubor a nainstalujte certifikát certifikační autority do Vašeho systému pomocí průvodce..

V případě, že používáte např. Mozilla Thunderbird.. Je potřeba naimportovat stažený certifikát certifikační autority přímo do Vašeho e-mailového klienta..

Provedete to tak, že ve Vašem e-mailovém klientovi najdete cestou Nástroje - Možnosti - Rozšířené - Certifikáty - Certifikáty - Certifikační autority.. tady kliknete na tlačítko importovat a zadáte cestu k souboru certifikátu certifikační autority, který jste si na začátku stáhli.. označíte, že

chcete certifikovat novou certifikační autoritu.. pro účel..

c2

Tím je certifikát certifikační autority nainstalován ve Vašem systému a odpovídající elektronicky podepsané zprávy se budou zobrazovat jako ověřené.. (důvěryhodné)

3/   Pokud využíváte pro prohlížení e-mailu WebMailové rozhraní, nelze bohužel ověřit pravost elektronického podpisu. Z důvodu formátu této zprávy se ani korektně nezobrazuje tělo zprávy a přílohy.. WebMailové rozhraní pro příjem elektronicky podepsané zprávy obsahující v příloze fakturu nelze bohužel využít.

 

Pokud nepomohl žádný z uvedených postupů, kontaktujte nás prosím na:
fakturace@sprinterservis.cz

hr

 

 
SPRINTER PRAGUE a.s.
Türkova 828/20
149 00 Praha 4

IČ: 26485851
DIČ: CZ26485851

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 7383

Sprinter: přímou cestou k cíli  

© 2008-2019, Accelerando Praha. All Rights Reserved.